dr Holy

Leczenie holistyczne

.”Leczenie holistyczne obejmuje również terapie stosowane od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej. Wiele metod, jak chociażby akupunktura, zyskało uznanie także w naszym kręgu kulturowym, a ich skuteczność potwierdzają liczne badania.”

Stworzyłam Centrum Terapii Holistycznych aby łączyć medycynę naturalną z medycyną akademicką. Tematy profilaktyki i zachowania zdrowia oraz dawania ludziom drogowskazów w chorobie ( pokazywania możliwości ) to moja ogromna pasja. Terapie energetyczne to trzecia cześć tej misternej układanki. Zainteresowanie lekarzy tradycyjną medycyną chińską rośnie w miarę potwierdzania jej niezwykłych możliwości. Chociaż i tak zdecydowanie za wolno. Wynika to głownie z  faktu, że niektóre terapie  stosujemy z powodzeniem od tysięcy lat, więc trudno je  podważyć. A skoro łagodzą objawy lub zapobiegają rozwojowi chorób, z którymi medycyna konwencjonalna czasami przegrywa, dlaczego nie mielibyśmy z nich korzystać?

Leczenie holistyczne to branie pod uwagę Umysłu, Ciała i duszy – jedno nie działa bez drugiego – niby prosty przekaz a tak trudny do stosowania w praktyce.    Bliska znajoma poszła do lekarza z bolącym kolanem. Jest osobą świadomą i wie że jeśli szwankuje kolano to pewnie biodro i kręgosłup to odczują. Na odwrót od bolącego kręgosłupa też może zacząć boleć kolano, biodro itd.  Usłyszała od  lekarza na wizycie : boli kolano , to zajmijmy się kolanem.

Proste , szybkie , nieskuteczne.

Na szczęście powstaje taki nurt jak Towarzystwo Lekarzy Medycyny Zintegrowanej. Oznacza to że nie tylko ja miałam taki pomysł, ale zakwitł on w wielu głowach, a ktoś mądry postanowił to uprawomocnić. Na sympozjum zapowiedziano wiele kilka ciekawych tematów i kilka niewątpliwych autorytetów , mądrych , odważnych ludzi, którzy są otwarci na zmianę albo raczej na powrót do korzeni.