dr Holy

Masaż ajurwedyjski

Abhyanga – Masaż ajurwedyjski całościowy

 

-Abhyanga 170zł -1h

 

Jest jednym z ważniejszych zabiegów Ajurwedy.

 

Masaż całego ciała wykonywany z użyciem indywidualne dobranej do masowanego ilości olejów ziołowych działa głęboko odprężająco. Koi układ nerwowy, pobudza działanie układu krążenia, dotlenia komórki ciała oraz poprawia pracę narządów wewnętrznych, dzięki czemu wpływa na poprawę samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego. Przeznaczony dla wszystkich osób w szczególności dedykowany osobom silnie zestresowanym.
Przeciwwskazania do zabiegu:
– ostre i podostre stany zapalne
– zmiany dermatologiczne
– świeże krwiaki wewnątrzmięśniowe
– stany chorobowe przebiegające z podwyższą temperaturą ciała
– choroby zakaźne
– przerwanie ciągłości skóry w miejscu masażu
– wczesny okres po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach
– zapalenie szpiku kostnego z przetokami
– niewyrównane wady serca
-tętniaki, nowotwory
– okres menstruacji, ciąża
– zakrzepy, zapalenie żył, żylaki kończyn, miażdżyca
– łamliwość kości, obrzęki stawów i kończyn, urazy, bolesne stłuczenia
– zaburzenia psychiczne
– brak zgody na masaż

 

Ratnaabhyanga – Masaż gorącymi kamieniami

 

Masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi z użyciem olejów ziołowych. Używane podczas masażu unikatowe, podgrzane do odpowiedniej temperatury surowce, wpływają na usunięcie napięcia w zmęczonych mięśniach, redukcję stresu, ogólną regenerację organizmu oraz podniesienie sił witalnych.

Skierowany do osób lubiących ciepło, zestresowanych bądź posiadających nagromadzenia napięć mięśniowych.

 

Shiroabhyanga – Masaż głowy

 

Niezwykle przyjemna forma masażu, mająca na celu rozluźnienie jednych z najbardziej napiętych obszarów ciała – głowy, karku, dekoltu i ramion.

Określany jako zabieg pozwalający na oderwanie się od rzeczywistości i trosk dnia codziennego. Specjalna kompozycja olejowa używana do masażu sprawia, że włosy po zabiegu stają się wyjątkowo miękkie i odżywione.

Proponowany jako masaż łączony z masażem ciała ciepłym olejkiem.

 

Bamboo Choo – Modelujący masaż bambusami

 

Intensywna forma masażu wykonywana specjalnie w tym celu przygotowanym zestawem kijków i mioteł bambusowych. Zabieg może być wykonany w dwojaki sposób – lekko i relaksująco, bądź intensywnie z większą siłą, docierając do głębokich warstw mięśniowych. Działa drenująco, modelująco, wyrównuje potencjały w komórkach, harmonizując organizm.

 

Lomi Lomi 

 

Wykonywany przedramionami tradycyjny masaż hawajski, nazywany również dotykiem łapy zadowolonego kota. Zapewnia masowanemu odczucia głębokiego odprężenia i relaksu. Uwalnia ciało od negatywnych emocji, fizycznych i psychicznych ograniczeń. Łącząc pracę dłońmi i przedramionami z charakterystycznymi dla tego rytuału krokami tanecznymi, wprowadza osobę masowaną w niezwykły nastrój. Masaż jest skierowany do osób cierpiących na chroniczne bóle kręgosłupa, bóle mięśni oraz głowy, będące skutkiem długotrwałego stresu. Masaż powoduje głębokie rozluźnienie spiętych mięśni, poprawia elastyczność i ruchomość stawów oraz stymuluje krążenie krwi i limfy w organizmie.