dr Holy

Masaże lecznicze Centrum Terapii Holistycznych dr Holy Opole


Drenaż limfatyczny
zmniejsza zastoje limfatyczne, opuchnięcia po urazach. Wspomaga prawidłową wymianę składników przemiany materii, usuwa szkodliwe substancje powstałe w wyniku przemiany materii. Oczyszcza organizm z toksyn i wzmacnia jego odporność.

 


Masaż antycellulitowy, odchudzający
jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi.  Polega na intensywnym i mocnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu, wyszczupla sylwetkę, a także wpływa na znikanie cellulitu i wzmacnia mięśnie. Masaż ten doskonale likwiduje tkankę tłuszczową z okolic pośladków, bioder ud i brzucha.

Więcej


Masaż klasyczny 
rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Stosowano go już w starożytności. Obecnie jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób. Masaż klasyczny jest pomocny w łagodzeniu takich dolegliwości jak napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni, napięciowe bóle głowy i inne. Masaż klasyczny kręgosłupa to także zabieg relaksujący.


Masaż relaksacyjny
idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. Masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.


Masaż bańką chińską
stosuje się w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Doskonale zmniejsza napięcie mięśniowe, które powodują np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.  Napina i ujędrnia skórę, pobudza krążenie limfy w organizmie.


Masaż stóp
to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na relaks. Odpręża, uspokaja i wycisza. Ma też korzystny wpływ na zdrowie, pobudza krążenie krwi i przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn. Poszczególne narządy wewnętrzne oraz części ciała powiązane są z określonymi miejscami na podeszwach stóp. dodatkowo uciskanie stref refleksyjnych,  w których znajdują się zakończenia nerwów czuciowych może pomóc w pozbyciu się wielu uporczywych dolegliwości.

Masaże lecznicze Centrum Terapii Holistycznych dr Holy Opole