dr Holy

Naturalne metody leczenia – hipertermia

Naturalne metody leczenia  – hipertermia

„Nowotwory można skutecznie zwalczać doprowadzając system immunologiczny do pełnej sprawności oraz zwiększając jego aktywność. Problem ten jest szczególnie ważny ponieważ skutkiem ubocznym większości klasycznych terapii onkologicznych jest wyraźne osłabienie całego organizmu a w szczególności, właśnie systemu immunologicznego. Zatem wszelkie czynności związane z poprawą i aktywacją systemu immunologicznego są zalecane równolegle z innymi terapiami”

Zaczęłam tym cytatem, szczególnie dlatego że jest on spójny z wieloma moimi i nie tylko moimi przemyśleniami. Hipertermia , czyli sztuczne wywoływanie podwyższonej temperatury odpowiada na te potrzeby.

Układ immunologiczny jeśli dobrze działa, to w chorobie broni się podnosząc temperaturę. Ten proces można wykorzystać jako wsparcie w leczeniu nowotworów oraz w procesie rekonwalescencji po chemioterapii.

„Wraz ze wzrostem temperatury ciała człowieka obserwuje się wzrost aktywności systemu immunologicznego. To właśnie mechanizmy systemu immunologicznego wywołują gorączkę by skuteczniej zwalczyć chorobę. W podwyższonej temperaturze układ immunologiczny działa znacznie skuteczniej, ale kosztem ogromnego wysiłku organizmu.

Gorączka jest przecież wynikiem działania naturalnych mechanizmów zwalczania infekcji. W przebiegu wielu groźnych chorób nie obserwuje się gorączki – wzrostu temperatury ciała. Wtedy układ immunologiczny, mimo, iż byłby potencjalnie w stanie zwalczyć tę chorobę, jest uśpiony ze względów oszczędnościowych a w wyniku braku naturalnej reakcji gorączkowej nie jest w stanie sam pobudzić limfocytów do większej aktywności.

W tej sytuacji, można podgrzać organizm, wprowadzając go w kontrolowany stan hipertermii tworząc „sztuczną gorączkę”. Do celów terapeutycznych stosuje się podgrzewanie do temperatur mieszczących się w granicach: od 38,5ºC do 41,5ºC. Metoda leczenia poprzez podgrzewanie organizmu znana była od dawna. Najprawdopodobniej starochińska medycyna stosowała ją tysiące lat temu.”

Naturalne metody leczenia – hipertemia.

Hipertermia znajduje zastosowanie w wielu różnych schorzeniach, aczkolwiek najpopularniejsze jej wykorzystanie to wspieranie leczenia nowotworów. Jej niewątpliwą zaletą jest nie inwazyjność, nie toksyczność i bezbolesność.

Zachęcamy do lektury

https://www.zwrotnikraka.pl/hipertermia-raka-w-leczeniu-onkologicznym/