dr Holy

Naturalne metody leczenia – kurkumina

Naturalne metody leczenia – kurkumina

Dzisiaj zadałam pytanie moim pacjentom, z problemami  nowotworowymi z czym mieli największy problem po usłyszeniu diagnozy. Pierwsza  i najważniejsza odpowiedź to brak wiedzy o możliwościach terapii. Druga równie ważna to brak jednego, konkretnego lekarza prowadzącego leczenie i  dużo sprzecznych informacji. Wszędzie w materiałach, które można znaleźć i przeczytać na niezależnych stronach internetowych, jest informacja że tylko zintegrowane leczenie, biorące pod uwagę cały organizm jest najsensowniejsze. Leczenie objawowe i reagowanie na bieżąco ( operacja – chemioterapia) jest przeważnie konieczne, ale ważne jest też, aby w organizmie przywrócić równowagę. Zadbać o  układ immunologiczny, detoksykację i równowagę psychiczną.

Człowiek w chorobie często jest bezradny a zalew informacji w internecie powoduje, że nie ma pojęcia co robić. Chcę w ramach tego bloga napisać:  są w tym kraju  lekarze, którzy łączą metody konwencjonalne ze wspieraniem organizmu metodami naturalnymi.

Jest ich niewielu ale są!

Wiedzą że w tej chorobie psychika odgrywa ogromną rolę. Wiedzą również, że organizm ma ogromne możliwości samoregeneracji, jeśli damy mu wsparcie.

Oczywiście zachowujemy zasadę: ” przede wszystkim nie szkodzić ”

Jedną z bardziej „popularnych” terapii naturalnej jest wsparcie chorego kurkuminą.

Dzisiaj więc od tego zaczniemy. Co to jest ? Jak działa? A jeśli ktoś będzie zainteresowany informacją, gdzie można taką terapię przeprowadzić służę pomocą.

Naturalne metody leczenia – kurkumina

Zapraszam do lektury.

KURKUMINA – jeden z najsilniejszych naturalnych środków przeciwnowotworowych. Jest wykorzystywana w leczeniu pacjentów stawiających na naturalne metody leczenia raka.

Jej aktywnym składnikiem jest curcuminoid, który hamuje selektywnie substancję Cyclin D która jest odpowiedzialna za wzrost komórek nowotworowych. Według wielu badań i dowodów naukowych posiada ona niesamowite właściwości terapeutyczne zarówno w przypadku chorób przewlekłych jak i chorób nowotworowych. Opublikowane w 2011 r badania w magazynie „Procedings of the National Academy of Sciences” potwierdziły, że 25% przypadków wszystkich nowotworów wywołanych jest przez stan zapalny. Kurkumina przede wszystkim wygasza stany zapalne toczące się w organizmie, które prowadzą do rozwoju chorób nowotworowych. Badania z 2011r opublikowane przez naukowców z Uniwersytetu w Teksasie pokazały, że kurkumina w swoim selektywnym mechanizmie działania, wyszukuje jedynie komórki nowotworowe i poprzez blokowanie ich syntezy DNA powoduje ich samozniszczenie.

Ten mechanizm działania sprawia, że kurkumina w przeciwieństwie do chemioterapeutyków omija komórki zdrowe i w związku z tym, w terapii nie daje praktycznie żadnych efektów ubocznych. Według Julie Ryan, specjalistki zajmującej się nowotworami na Uniwersytecie w Rochester Medical Center w Nowym Jorku dowody na temat aktywności biologicznej kurkuminy są prawdziwe i niesamowite. Zmodyfikowana forma kurkuminy podawanej dożylnie, wchodzi w interakcje z białkami ostrej fazy i dlatego działa terapeutycznie w wielu schorzeniach. Wykorzystywana jest w integracyjnym leczeniu raka, czyli leczeniu polegającym na połączeniu metod konwencjonalnych (chemioterapia, radioterapia) i terapii wspomagających, takich jak naturalne metody leczenia raka.

Jest polecana w schorzeniach przewlekłych i nowotworach, ponieważ

 •  Działa antynowotworowo
 •  Hamuje powstawanie przerzutów nowotworowych
 •  Wstrzymuje angiogenezę w nowotworach
 •  Hamuje agregację płytek a tym samym zakrzepicę towarzyszącą nowotworom
 •  Uwrażliwia na chemio i radioterapię poprzez swoje działanie synergistyczne
 •  Jest silnym immunostymulatorem
 •  Działanie neuroprotekcyjnie
 •  Działa przeciwzapalnie
 •  Obniża poziom cholesterolu
 •  Zwiększa wydzielanie żółci
 •  Przyspiesza gojenie się ran
 •  Chroni przed uszkodzeniem wątroby
 •   Hamuje stwardnienie rozsiane
 •  Chroni przed toksycznością płucną leków nowotworowych i zwłóknieniami płuc
 •  Hamuje replikację HIV
 •  Zapobiega zawałowi serca- działanie kardioprotekcyjne