dr Holy

Jin Shin Do

Jin Shin Do dr Holy Opole


Terapia chińska – Jin Shin Do to unikalna metoda medycyny naturalnej. Zakres działania terapii jest bardzo szeroki, obejmuje wiele dolegliwości. Łagodzi, niweluje doprowadza do zaniku różne dolegliwości. Rozluźnia i wzmacnia ciało poprzez podniesienie odporności i witalności. Ma silne działanie przeciwstresowe i antydepresyjne.

Zabieg działa poprzez ucisk/dotyk określonych punktów akupresurowych ma również wymiar bioenergetyczny. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w organizmie człowieka oprócz podstawowych układów krążenia, nerwowego, pokarmowego jest także układ energetyczny. Składa się z meridianów czyli kanałów energetycznych połączonych z głównymi organami. Na ich przebiegu znajdują się różne punkty przez które możemy wpływać pośrednio na cały organizm. Jeśli dojdzie to przytkania przepływu energii może się to przejawić np. bólem głowy,danego miejsca lub nieprawidłową pracą któregoś organu.


Terapia chińska Jin Shin Do ma na celu usunięcie blokad energetycznych mięśniowych oraz psychicznych. Polega na udrożnieniu i zasileniu energią systemu meridianów cudownych regulujących pracę całego organizmu. Wewnątrz następuje harmonia i spokój wzmocnią się naturalne siły obronne. Zabieg daje poczucie synchroniczności i zadowolenia ukierunkowuje organizm na walkę z chorobą, wzmacnia naturalne zdolności do samo uzdrawiania. Równowaga energetyczna w kanałach energetycznych ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania wszystkich układów i procesów życiowych człowieka – dzięki Jin Sin Do w sposób łagodny i delikatny przywracamy prawidłowy przepływ energi w meridianach.

Każdy zabieg poprzedza m.in. badanie z pulsu i indywidualny dobór rodzaju zabiegu. Często w trakcie terapii jakby przy okazji zanikają inne dolegliwości poboczne, których usunięcie nie było głównym celem pacjenta, jak np. przebudzenia nocne, lęki, stany depresyjne, reguluje się menstruacja i wiele innych.

Opis terapii

Osoba pozostaje ubrana i leży na plecach na stole do masażu.

Podczas jego trwania bardzo delikatnie naciskane są konkretne punkty, tzw. miejsca depozytowe są to kombinacje punktów akupunkturowych / akupresurowych, w zależności od dobranego wcześniej zestawu. Czas trwania od 50min- 1,5 godziny. Osoba w trakcie terapii relaksuje się i odpoczywa, może doświadczać uczucia uwolnienia od napięcia i stresu.

Nie ma przeciwwskazań do wykonywania tej terapii.

Terapia chińska Jin Sin Do niektóre wskazania:

nadciśnienie i niedociśnienie, niedokrwienna choroba serca, zaburzenia rytmu serca, miażdżyca, zaburzenia krążenia w kończynach, wyczerpanie psychiczne, zaburzenia snu, nerwice, bóle głowy różnego pochodzenia, bóle w obrębie kręgosłupa, bóle krzyża i dolnej części pleców, bóle reumatyczne, nerwobóle, bóle mięśniowe, choroby korzeni i splotów nerwowych, zawroty głowy, biegunka, kolka jelitowa, padaczka, zaburzenia ruchowe kończyn, niestrawność, nieżyt żołądka, zaburzenia czuciowe kończyn, osłabienie i zaniki mięśni, choroby jelit, choroby wątroby i woreczka żółciowego, wrzody żołądka i dwunastnicy, wymioty, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, astma, zapalenie gardła, niedokrwienna choroba serca, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie i niedociśnienie, miażdżyca, zaburzenia krążenia w kończynach, stany zapalne, obrzęki kończyn, pochodzenia nerkowego, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia w okresie menopauzy


GRZEGORZ MARĆ

Jin Shin Do dr Holy Opole