dr Holy

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny Opole

Masaż relaksacyjny-Wywodzi się z Indii i stanowił tam jedną z naturalnych metod leczenia nie tylko ciała ale i ducha. Masaż relaksacyjny zawiera elementy klasycznego masażu szwedzkiego. Często zapominamy jak wiele korzyści przynosi masowanie ciała. Oprócz oczywistego relaksu i odprężenia głównych partii mięśni, również te mięśnie uelastycznia, zwiększa zakres ich ruchomości i siłę.

Masaż wyciszający, uspokajający oraz uwalniający od napięć mięśniowych. Wykonywany jest spokojnie i delikatnie. Ma wspaniałe właściwości odstresowujące i relaksacyjne. Wykonywany jest w wolnym tempie, miękkimi, rytmicznymi ruchami wpływając tym na poprawę samopoczucia na poziomie fizycznym oraz psychicznym.

Relaksuje umysł i likwiduje napięcie mięśni w przyjemny i łagodny sposób. Działa wspomagająco w leczeniu nerwic, stanów lękowych oraz negatywnych skutków długotrwałego stresu. Działa zbawiennie na układ nerwowy niwelując napięcie psychiczne, uspokaja, odpręża, rewitalizuje.

Jest to specyficzne połączenie masażu klasycznego i energetyzującego, dostosowanego do indywidualnych odczuć i zapotrzebowań . Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy, równoważąc wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres . Likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Polecany szczególnie:

  • po przebytym stresie, długotrwałym wysiłku psychicznym lub fizycznym
  • w bezsenności
  • osobom z trudnościami w koncentracji i przewlekle zmęczonym
  • w nadpobudliwości nerwowej
  • w ciąży
  • osobom z bólami głowy
  • osobom z dolegliwościami przeciążeniowymi

Masaż relaksacyjny Opole