dr Holy

Terapia manualna kręgosłupa

Doświadczenie / Wysoka skuteczność / Podejście holistyczneTerapia manualna

Terapia manualna kręgosłupa zajmuje się przywracaniem równowagi zaburzeń czynności układu ruchu, a w szczególności schorzeń kręgosłupa.

Techniki oparte są na różnych nieinwazyjnych metodach o podejściu holistycznym. Dążymy do tego aby doprowadzić do zdrowia w sposób jak najbardziej skuteczny, bezpieczny i trwały.

Metody, których używamy dają doskonałe rezultaty przy ostrych bólach kręgosłupa, pleców, bioder, bólach menstruacyjnych oraz stawów. Terapia świetnie zdaje egzamin przy wszelkich „wybiciach”, „skręceniach”, zwichnięciach, kontuzjach, zawrotach głowy, drętwieniach dłoni i innych dolegliwościach. Zabieg poprzedzamy masażem, który daje doskonałe efekty przy likwidowaniu napięć i bólów mięśniowych, dzięki czemu jego zakres jest głębszy, skuteczniejszy i trwalszy.

W czasie zabiegu wykorzystuje się odpowiednie chwyty i manipulacje. Terapia manualnaZastosowane są odpowiednie techniki nakierowane na wykrywanie przyczyny i niwelowanie bólu, co w konsekwencji sprawia, że dysfunkcje układu ruchu zanikają.

Efekty widoczne są od razu po zabiegu, często wystarczy jeden do trzech zabiegów, jednak w bardziej zaawansowanych zwyrodnieniach wymagana jest pewna cykliczność zabiegów, która jest ustalana indywidualnie w zależności od stanu i potrzeb pacjenta.

Techniki stosowane w terapii manualnej są bezpieczne i skuteczne, wykorzystują naturalne ruchy ciała. Doświadczenie terapeuty oraz metody stosowane podczas terapii  dają szybkie efekty i oddziałują kompleksowo, niwelując przyczynę problemu.

Co najważniejsze zabiegi manualne kręgosłupa w naszym wykonaniu są połączeniem różnych technik chiropraktyki, masaży głębokich powięzi, pracy Terapia manualnana punktach spustowych, akupresury na meridianach a nawet elementów akupunktury.

Terapia ma  ściśle holistyczny charakter, a więc mamy podejście do człowieka jako do całości. Z tego względu podczas terapii możemy osiągnąć zmniejszenie napięcia mięśniowego, zmiękczenie struktury tkanki łącznej, poprawę krążenia krwi i limfy oraz poprawę metabolizmu. Wyraźnie zwiększa się zakres ruchu w stawach.

Podczas terapii manualnej kręgosłupa  zajmujemy się nie tylko bólem kręgosłupa ale także innymi bólami, takimi jak bóle mięśni, bóle stawów i rąk, drętwienie dłoni,  bóle głowy, itd. Terapia ma charakter całościowy, uwalniający od bólu i niwelujący jego przyczyny. 

Godne uwagi jest to, że wpływamy podczas terapii na prawidłowe ułożenie bioder i nóg.  Dla kręgosłupa biodra są podstawą  na której stoi i ma to KLUCZOWE znaczenie dla jego prawidłowego ułożenia.

Jak to wygląda w praktyce?

Nasz Pacjent wskazuje nam swoje dolegliwości, a my pracujemy z nimi usuwając przyczynowo ból. Zabieg nie wymaga rozbierania się, wystarczy luźniejsze ubranie.

Zapraszamy na Zabiegi !
Terapia Manualna na ból pleców – Skuteczne zabiegi Chiropraktyka

NASTAWIANIE KRĘGOSŁUPA

TERAPIA KRĘGOSŁUPA OPINIE

CHIROPRAKTYKA OPOLE