dr Holy

Detox ajurwedyjski – Etap Drugi

Jeśli już zapoznałeś się z I etapem detoxu to teraz czas na etap II !!!

Poniżej przedstawiamy jak krok po kroku należy się przygotować i jak postępować

ETAP DRUGI W PIGUŁCE

– ZMNIEJSZ ZACHCIANKI ASHWAGANDĄ. Zażywaj od 400 do 500 miligramów każdego ranka przy śniadaniu i każdego wieczora przy kolacji (najlepiej przed osiemnastą).

– ZRÓWNOWAŻ SWÓJ MÓZG PRZY POMOCY BRAHAMI. Zażywaj od 400 do 500 miligramów każdego ranka przy śniadaniu i każdego wieczora przy kolacji (najlepiej przed osiemnastą). Zalecam zażywanie Brahami i Ashwagandhy jednocześnie, bo działają synergicznie.

– ZACZNIJ DZIEŃ OD SOKU PRZYGOTOWANIA. Świeży sok z warzyw napełnia twój organizm antyoksydantami, witaminami i innymi składnikami fitoodżywczymi, bez obciążania błonnikiem warzywnym, który może być trudny do strawienia w czasie, gdy układ pokarmowy się leczy. Sok może też być świetną odpowiedzią na łaknienie cukru, bo często jest ono po prostu łaknieniem składników odżywczych, których w soku jest mnóstwo. Pij go przed śniadaniem trzy do pięciu razy w tygodniu. (Może się okazać, że nie będziesz potrzebował dużego śniadania, zwróć uwagę, jak się czujesz po wypiciu soku). Sok jest najbardziej skuteczny w ciągu dwudziestu minut od przygotowania, ale jeśli wiesz, że w środku dnia często dopada cię łaknienie cukru, to zachowaj trochę na później. Około drugiej, czy trzeciej, kiedy większość osób ma ochotę na coś słodkiego, sok nadal będzie skuteczny.

– ZACZNIJ STOSOWAĆ BULION PRZYGOTOWANIA. Bulion pomaga uleczyć nieszczelną lub uszkodzoną błonę śluzową i napełnia twój organizm minerałami oraz witaminami. Musisz zbudować rezerwy składników odżywczych w czasie detoksykacji tak, by twoje ciało mogło lepiej działać i mieć więcej energii. Bulion może uzupełniać obiad, ale nie może go zastępować. Agni jest najbardziej aktywne w środku dnia, wtedy jest najlepiej zjeść największy posiłek. Wieczorem, kiedy poziom agni spada, po talerzu Bulionu możesz już nie mieć apetytu. Zalecam jedzenie Bulionu w czasie lub w ramach obiadu trzy do pięciu razy w tygodniu. Jeśli ci zasmakuje, to możesz go też zjeść na lunch.

– ZAPISUJ. Prowadź dziennik zachcianek. Jeśli na tym etapie zaczniesz prowadzić dziennik, to nabierzesz większej samoświadomości.

 

Kontynuuj zdrowe nawyki z Etapu Pierwszego:

– SZORUJ NA SUCHO skórę przed porannym prysznicem.

– RÓB HERBATĘ i popijaj ją w ciągu dnia.

– ZAŻYWAJ TRIPHALĘ: 1000 miligramów codziennie wieczorem, chyba że już zwiększyłeś dawkę w Etapie Pierwszym.

– ZAŻYWAJ BLONNIK co drugi dzień, mieszaj łyżkę siemienia lnianego i łyżkę nasion babki płesznik z wodą o temperaturze pokojowej i pij.

 

Książka na podstawie, której przekazywane są treści jest autorstwa DR KULREET CHAUDHARY.