dr Holy

Hipnoza Opole

Hipnoza Opole  rzuć palenieHipnoza - Palenie - Opole 

Pamiętacie jeszcze Marka?

Dzisiaj miałem przyjemność spotkać się z nim ponownie i na kawie, wolni od papierosowego dymu. Zamieniliśmy kilkanaście zdań.

Marek, jak Tobie bez fajek, wciąż walczysz czy już raczej z górki?

Jest okej. Oczywiście mogłoby być łatwiej ale jest okej. Od miesiąca zaciągam się tylko świeżym powietrzem (chyba, że znowu rolnicy sypną nawóz na pola, wtedy świeże powietrze nie jest już takie świeże ;)) i czuje się.. Hm, czuję się świetnie!

Rewelacja, naprawdę. Cieszę się jakbym to ja rzucał palenie, a przecież nie dymię już ponad 7 lat. Kroplówki pomagają?

Tak. Nie potrafię tego udowodnić, ale przecież nie muszę. Ja wiem, że z tych wszystkich prób ta jedna trwa najdłużej i przychodzi najłatwiej. Osobiście nie potrzebuje innej rekomendacji.

Mogę i ja o coś spytać?

Pewnie, wał śmiało!

Gdybyś Ty miał mi coś doradzić, co można zrobić lepiej, czego więcej, jak jeszcze bardziej uprościć wyjście z nałogu?

Dobre pytanie.. Nawet bardzo dobre! Poczekaj.. Poczekaj.. Mam!

?

HIPNOZA

Ze starogreckiego dosłownie znaczy sen i często jest definiowana jako stan prawidłowo działającego umysłu. Badania, m.in. elektroencefalograficzne mózgu, dowodzą, że hipnoza nie jest snem, a w trakcie jej trwania uwaga osoby zahipnotyzowanej skupiona jest na określonych bodźcach przy czym świadomość bodźców pochodzące spoza obszaru na którym skupiamy naszą uwagę jest ograniczona. Co to znaczy dla nas w praktyce? Podczas sesji hipnozy łatwiej jest nam uwierzyć w to, co sugeruje hipnotyzer, a ten sugeruje to, co ma nam pomóc w wyjściu z nałogu. Jeśli zatem naszym celem jest uwierzyć w to, że możemy się obejść bez inhalacji dymem papierosowym to w stanie hipnozy łatwiej będzie taką myśl zakotwiczyć, sprawić, że w to uwierzymy i w efekcie osłabić lub całkowicie wyeliminować uporczywe myśli o potrzebie zapalenia papierosa.

Z tego właśnie powodu hipnoza jest coraz częściej wykorzystywana jako jedna z metod leczenia zaburzeń nerwicowych czy lęków oraz, co powinno nas zainteresować szczególnie, w terapii uzależnień.

Takie seanse często odbywają się w płytkim transie (podobnego do stanu w którym wsłuchani w miarowy stukot kół błądzimy gdzieś w między snem, a jawą – świadomi otoczenia jednak z ograniczoną uwagą na świat zewnętrzny, np. słyszymy głosy współpasażerów ale nie do końca wiemy o czym oni rozmawiają). Są całkowicie bezpieczne, a jeśli hipnotyzer jest osobą biegła w swoim fachu również bardzo skuteczną.

I tanią, jeśli Marek miałbym każdego miesiąca oszczędzać 30 godzin życia i 225 złotych których nie puści z papierosowym dymem..

Zapraszamy na hipnoterapię do naszego Centrum!

Pozdrawiamy,

Centrum Terapii Holistycznych

Hipnoza Opole rzuć palenie

HIPNOZA OPOLE- więcej

Leave a Comment